VII seminarium Geneza, litologia i stratygrafia utworów czwartorzędowych - Poznań

Logo konferencji

W dniach 22-23 listopada 2018 roku w Poznaniu odbyło się seminarium naukowe VII seminarium Geneza, litologia i stratygrafia utworów czwartorzędowych. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujące referaty:

Tomasz Kalicki, Michał Aksamit, Piotr Biesaga, Marcin Frączek, Paweł Przepióra, Edyta Kłusakiewicz, Paulina Grzeszczyk Mariusz Chrabąszcz, Piotr Kusztal
Zróżnicowanie osadów wypełniających Zalew Suchedniowski (województwo świętokrzyskie)

Tomasz Kalicki, Piotr Kusztal Paweł Przepióra, Mariusz Nowak, Marcin Frączek, Dominika Zaborska
Osady i wiek teras plejstoceńskich w dolinie Czarnej Koneckiej poniżej Stąporkowa (Wyżyna Przedborska)

dodany 25.11.2018

Promocja książki - Pafos 2018

Okładka książki z ruinami w tle

W dniach 27 listopada 2018 roku w Krakowie odbyła się promocja książki Pafos – misterium miasta Afrodyty. Dziedzictwo archeologiczne a nowe technologie/Paphos – Mystery Of The City Of Aphrodit. Archaeological Heritage Versus New Technologies (red./ ed. E. Papuci-Władyka). Autorami jednego z rozdziałów są pracownicy i doktoranci zakładu:

Tomasz Kalicki, Sławomir Chwałek, Marcin Frączek, Piotr Kusztal, Paweł
Przepióra

Geoarcheologia/Geoarchaeology

dodany 28.11.2018

FLAG 2018 - Liege

Uniwersytet w Liege i pomnik

W dniach 02-07 września 2018 roku w Liege (Belgia) odbyła się międzynarodowa konferencja Fluvial Achieve Group Biennial Meeting 2018. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujące referaty:

Mariusz Chrabąszcz, Tomasz Kalicki,
Alluvial bodies in the Łososina river flood plain (Holy Cross Mts., Central Poland)

Marcin Frączek, Tomasz Kalicki, Alexander F. Sanko,
Reflection of climate and river pattern changes in Biebrza ice-marginal valley

Tomasz Kalicki, Piotr Kalicki,
Big river vs. small stream: human activity and river valley evolution in the Western Cordillera, Central Andes, Peru

Present day bottom deposits and forms of Suchedniów Lake in Kamionka river valley (Poland)

Tomasz Kalicki, Radosław Czerniak Paweł Przepióra, Damian Stefański,
Subboreal and Subatlantic phases of alluviation in the front of Carpathians (Sandomierz Basin, S Poland)

Tomasz Kalicki, Marcin Frączek,
Structure and age of ice marginal valley in Wizna Basin (NE Poland)

W trakcie konferencji poprzez głosowanie Tomasz Kalicki został wybrany na nowego przewodniczącego FLAGu.

Zdjęcia z konferencji
Zdjecia z wycieczki

dodany 09.09.2018

II Forum Doktorantów WM-P UJK - 2018