I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Geośrodowisko - Klimat, Przyroda, Człowiek - Kraków 2024

Prelegenci w trakcie prezentacji wyników badań

5 kwietnia 2024 roku w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja Geośrodowisko – Klimat, Przyroda, Człowiek. W trakcie konferencji pracownicy Zakładu, doktoranci i studenci wygłosili następujący referat:

Tomasz Kalicki, Piotr Biesaga,
Paweł Przepióra,
Martyna Grys, Marcelina Maturlak,
Izabela Biegalska

Zapis działalności człowieka i zmian kulturowych w dolinie Nidy (środkowa Polska) w okresie wpływów rzymskich

dodany 07.04.2024

Wykład pracowników Zakładu w PAU - Kraków 2024

Plakat z zaproszeniem na posiedzenie PAU

W dniu 22 marca Kierownik Zakładu dr hab. Tomasz Kalicki prof. UJK oraz absolwent studiów doktoranckich dr Piotr Biesaga wygłosili wykład pt. Ewolucja dna doliny Nidy w póŸnym glacjale i holocenie, który miał miejsce w trakcie posiedzenia Komisii Paleogeografii Czwartorzędu w Polskiej Akademii Umiejętnoœci w Krakowie.

dodany 28.03.2024

Naukowcy z UJK pomogą w badaniach, które mają odkryć najstarsze ślady osadnictwa na terenie naszego kraju

Stanowisko w Kościukach widoczne z lotu ptaka

Na początku roku Radio Kielce przedstawiło ranking najważniejszych wydarzeń naukowo-kulturalnych w roku 2023. Wśród najważniejszych wydarzeń w nauce uznano m.in. badania nad „Fortecami na Bagnach” na Podlasiu, w których udział brali naukowcy z naszego Wydziału z Instytutu Geografii i Nauk o Środowisku,
Zakładu Geomorfologii i Geoarcheologii UJK. Kierownikiem kieleckiego zespołu był dr hab. Tomasz Kalicki prof. UJK, który niedawno udzielił dla Radia Kielce wywiadu na ten temat.

Zachęcamy do lektury.

Ranking wydarzeń 2023 Radia Kielce

Krótki wywiad z dr. hab. Tomaszem Kalickim prof. UJK

dodany 25.02.2024

18. KEA(CEA) 2024 - Hradec Králové

Prelegenci w trakcie prezentacji wyników badań

W dniach 7-9 lutego 2024 roku w Hradec Králové (Czechy) odbyła się międzynarodowa konferencja KEA (CEA): 18th Conference of Environmental Archaeology. W trakcie konferencji pracownicy Zakładu, doktoranci i studenci wygłosili następujące referaty:

Tomasz Kalicki, Piotr Biesaga,
Paweł Przepióra,
Martyna Grys, Marcelina Maturlak,
Izabela Biegalska

A record of human activity and cultural changes in the Nida river valley
(central Poland) during the Roman period

Tomasz Kalicki, Bartłomiej Szmoniewski
Stradów – the largest early medieval stronghold in Poland in the light of interdisciplinary analysis

Tomasz Kalicki, Jani Puntos Konstantinovski, Cyryl Puntos Konstantinovski
Ancient city at Kourion (S Cyprus): Environmental conditions of the location
and functioning (first results)

Tomasz Kalicki, Krzysztof Żurek
The Bronze Age Filipy site in the peat bogs of the Narew underfit river valley
- case geoarchaeological study

Drugiego dnia uczestnicy konferencji wzięli udział w wycieczce
m.in. do Bastionu Josefov i Archeoparku Všestary.

dodany 10.02.2024

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28