Nauka w Polsce o wynikach prac zespołu w Pafos

Kamieniłom przy Nea Pafos

Ekspedycja naukowa Paphos Agora Project, w której bierze udział zespół naukowców z zakładu jest coraz częściej przedmiotem zainteresowań medialnych. Wyniki prowadzonych prac geoarcheologicznych na terenie Pafos (Cypr), zostały przedstawione m.in. w najnowszym artykule Nauka w Polsce. Świadczy to o dużym znaczeniu prowadzonych w tym kierunku badań w skali krajowej jak i międzynarodowej.

dodany 19.03.2019

15. KEA 2019 - Brno

Dwóch mężczyzn na konferencji obok rzeźb mamutów

W dniach 11-12 lutego 2019 roku w Brnie (Czechy) odbyła się międzynarodowa konferencja 15. KEA: Historie neznámá kdyby. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujące referaty:

Krzysztof Żurek, Tomasz Kalicki, Adam Wawrusiewicz, Marcin Frączek,
Paweł Przepióra,
Aleksander Piasecki, Kornelia Piasecka, Karolina Fularczyk,
Piotr Biesaga,
Emanuela Malęga
"Valley Forts" as a settlement strategy of Urnfield Culture communities in the time of environmental crisis

Halina Dobrzańska, Tomasz Kalicki
Co by było gdyby? Przykłady odwróconych relacji człowiek - środowisko geograficzne z okresu rzymskiego w dorzeczu górnej Wisły

Libor Petr, Petr Kačár, Lenka Lisá, Aleš Bajer, Tomasz Kalicki, Marcin Frączek
Niva Labe a Loučné na trase dálnice D35 jako dva odlišné přibéhy vyvoje prostředí a záznamu lidské činnosti od konce glaciálu po současnost

dodany 16.02.2019

MISSA 2019 - Poznań

Ratusz w Poznaniu

W dniach 18-20 stycznia 2019 roku w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja 500 thousand most difficulty years. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujące referaty:

Krzysztof Żurek, Tomasz Kalicki, Adam Wawrusiewicz, Marcin Frączek, Paweł Przepióra, Aleksander Piasecki, Kornelia Piasecka
Fenomen założeń obronnych typu „Valley Forts” w dolinach Podlasia – wstępne wyniki badań geoarcheologicznych ze stanowiska Jatwieź Duża

Piotr Kusztal, Tomasz Kalicki, Krzysztof Żurek, Michał Aksamit,
Paulina Grzeszczyk

Antropopresja w Staropolskim Zagłębiu Przemysłowym oraz jej skutki na przykładzie Czarnej Koneckiej (region świętokrzyski)

Paulina Grzeszczyk, Michał Aksamit, Tomasz Kalicki, Piotr Kusztal,
Paweł Przepióra

Osady wypełniające zalądowiony zbiornik w Rekówce na Iłżance
(woj. mazowieckie) - wstępne wyniki

Michał Aksamit, Piotr Kusztal, Piotr Biesaga, Tomasz Kalicki, Paweł Przepióra, Paulina Grzeszczyk, Karolina Fularczyk, Mariusz Chrabąszcz
Zamulanie zbiorników wodnych w obszarze Staropolskiego Okręgu Przemysłowego (wyżyny polskie) w XX i XXI wieku

dodany 31.01.2019

Nagrody Rektora - 2018

Nagroda Rektora dla Tomasza Kalickiego - 2018

W dniu 20 grudnia 2018 roku odznaczono i uhonorowano nagrodami Rektora wybitnych pracowników naukowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wœród wyróżnionych znalazł się kierownik zakładu, Tomasz Kalicki.

Serdeczne gratulacje!

Zdjęcia (Archiwum UJK)