Oleniok (Syberia) - wyprawa kajakowa 2019

Dolina Olenioka, wizerunek Czekanowskiego i mapa Syberio

Zakład Geomorfologii, Geoarcheologii i Kształtowania Środowiska objął patronatem instytucjonalnym i naukowym wyprawę kajakową rzeką Oleniok (Syberia) pt. Wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019, która ma trwać od czerwca do sierpnia 2019 roku. W ramach patronatu wraz z uczestnikami wyprawy będzie realizowany projekt Zróżnicowanie teksturalne aluwiów korytowych rzeki Oleniok. Kajakarze pobiorą kilkadziesiąt prób osadów na całej trasie co pozwoli ustalić zmienność uziarnienia współczesnych aluwiów na długości około 2000 km od części źródłowej aż do ujścia.

Uczestnikom wyprawy życzymy powodzenia!

Szczegóły wyprawy

dodany 27.04.2019

Międzynarodowa Konferencja Geologiczna 2019 - Mińsk

Budynek z kolumnami

W dniach 10 - 13 kwietnia 2019 roku w Mińsku (Białoruś) odbyła się międzynarodowa konferencja Problemy regionalnej geologii zachodniej części platformy wschodnioeuropejskiej i sąsiednich obszarów. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujące referaty:

Tomasz Kalicki, Aleksander F. Sanko, Yura Y. Trifonov
Formy reliefa w dolinach „niedokormliennych” rek Belarusi

Tomasz Kalicki, Marcin Frączek, Yura Y. Trifonov
Izmienienija recznoj seti bassejna Zapadnoj Bereziny w pozdnem plejstocenie
i golocenie bliz g. Wolozhyna

Tomasz Kalicki, Mariusz Chrabąszcz
Reflection of 8.2 ka event in relief and alluvia of Wierna Rzeka (Polish Uplands)

Tomasz Kalicki, Dominika Zaborska
Channel and sedimentation type changes in Czarna Konecka river valley
– new data (Polish Uplands)

Paweł Przepióra, Krzysztof Żurek, Tomasz Kalicki, Marcin Frączek,
Adam Wawrusiewicz
Geoarchaeological context of „valley fort” at Jatwieź Duża (NE Poland)

Yura Y. Trifonov, Piotr Kusztal, Paulina Grzeszczyk, Michał Aksamit, Tomasz Kalicki
Facial differentiation of Czarna Konecka river sediments in two selected profiles

Paweł Twaróg, Tomasz Kalicki, Marcin Frączek, Artur Zielinski
Relief and structure of Czarna Staszowska river valley downstream of Staszów (Polish Uplands)

dodany 14.04.2019

XXIV Konferencja Naukowa Kamień w złożu, krajobrazie
i architekturze

Tłum ludzi na Targach Kielce

W dniu 5 kwietnia 2019 roku w Kielcach (Polska) odbyła się konferencja naukowa XXIV Konferencja Naukowa Kamień w złożu, krajobrazie i architekturze. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujący referat:

Maria Górska-Zabielska, Piotr Kusztal, Kinga Witkowska
Rola i znaczenie głazów narzutowych na obszarze północno-zachodniego obrzeżenia Gór Świętokrzyskich

dodany 13.04.2019

Český ráj ´19: CAG

Góry

W dniach 3 - 4 kwietnia 2019 roku w Czeskim Raju - Skalne Miastomiała miejsce zagraniczna konferencjaCAG - State of geomorphological research in 2019.
W trakcie konferencji studenci i pracownicy zakładu wygłosili następujące referaty:

Radosław Czerniak, Tomasz Kalicki, Damian Stefański
Human-environment interaction in the Forecarpathians, between Krakow and Bochnia in prehistory

Tomasz Kalicki, Radosław Czerniak, Marcin Frączek
Age and structure of Vistula flood plain at Krakow - Stradom archaeological site
-komunikat

Karolina Fularczyk, Tomasz Kalicki
Channel changes of the Krasna riverbed (Holy Cross Mts. region) based on cartographic and geological data

Tomasz Kalicki, Piotr Biesaga, Marcin Frączek, Paweł Przepióra
Present day delta in Suchedniów reservoir- sediment and structure
-referat

Emanuela Malęga, Tomasz Kalicki, Aleksander F. Sanko, Marcin Frączek, Agnieszka Bęben