UISPP 2018 - Paryż

Sorbona

W dniach 3-9 czerwca 2018 roku w Paryżu (Francja) miał miejsce międzynarodowy kongres International Union of Prehistoric and Protohistoric Sciences, organizowany na terenie Sorbony. W trakcie jeden z sesji tematycznych pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujący komunikat:

Tomasz Kalicki, Radosław Czewniak, Magdalena Moskal Del-Hoyo,
Paweł Przepióra,
Marcin M. Przybyła, Damian Stefański,
First results of geoarchaeological studies in the southern part of the Sandomierz Basin near Kraków: environmental-man interaction

Zdjęcia z kongresu

dodany 10.06.2018

Geobalcanica 2018 - Ochryda

Jezioro Ochrydzkie

W dniach 15-16 maja 2018 roku w Ochrydzie (Macedonia) odbyła się międzynarodowa konferencja Geobalcanica. W trakcie konferencji pracownicy zakładu i studenci wygłosili następujące referaty:

Tomasz Kalicki, Paweł Przepióra, Piotr Kusztal
Origin and effects of anthropogenic flash floods on rivers of Holy Cross Mts. region (Poland) in 20th c.

Tomasz Kalicki, Paweł Przepióra, Michał Aksamit, Marcin Frączek,
Edyta Kłusakiewicz, Paulina Grzeszczyk
Forming and disappearance of small retention system in the postindustrial area – case study from the central section of the Kamionka river valley (central poland) since the 18th century

Tomasz Kalicki, Piotr Kusztal Mariusz Nowak, Dominika zaborska
Structure and age of terraces and flood plains: Case study from the Czarna Konecka (Holy Cross Mountains - Polish Uplands)

Marcin Frączek, Tomasz Kalicki, Adam Wawrusiewicz, Aleksander F. Sanko, Emanuela Malęga
The hunter-gatherer communities from Upper Biebrza Basin - environmental context. Case study from Lipowo site (NE Poland)

Tomasz Kalicki, Marcin Frączek, Adam Wawrusiewicz,
The last hunter-gatherer communities from Middle Narew river valley - environmental context. Case study from Grądy-Woniecko site
(NE Poland - Wizna Basin)

Tomasz Kalicki, Emanuela Malęga, Marcin Frączek, Paweł Przepióra
Karst in gypsum area: case study near Wiślica (Polish Uplands)

Zdjęcia z konferencji
Zdjecia z wycieczki
Zdjecia z podróży po Bałkanach

dodany 21.05.2018

Dzień Geografa 2018 - UJK

Uczniowie w sali podczas pokazu

W dniu 25 kwietnia 2018 roku na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w ramach obchodów
Dnia Geografa odbyły się wykłady i warsztaty prowadzone przez pracowników zakładu i studentów:

Artur Zieliński
Co Indiana Jones mógłby odkryć w Świętokrzyskiem?
- wykład

Tomasz Kalicki
Potop oczami geografa - fakty i mity
- wykład

SKN „Złoty Bażant”
Ze „Złotym Bażantem” w teren

Paweł Przepióra, Michał Aksamit
Cyfrowa wersja „O obrotach sfer niebieskich”

Marcin Frączek
„Let's play the game” - geografia wirtualna

Krzysztof Jarzyna
Dlaczego jest nam ciepło?

Zdjęcia z Dnia Geografa

dodany 28.04.2018