Publiczna obrona rozprawy doktorskiej
mgr. Piotr Kusztala

Piotr Kusztal

W dniu 22 wrzeœnia 2022 roku w Instytucie Geografii i Nauk o Środowisku, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. Piotr Kusztala:

Ewolucja doliny Czarnej Koneckiej między Stąporkowem a Sielpią Wielką w późnym vistulianie i holocenie

promotor:
dr hab. Tomasz Kalicki prof. UJK

Recenzenci:
dr hab. Anna Michno prof. UJ
dr hab. Krzysztof Wójcicki

Obrona pracy doktorskiej zakończyła się sukcesem doktoranta Zakładu. Serdeczne gratulacje dla nowego Pana doktora!

dodany 22.09.2022

CG 2022 - Coimbra

Logo CG 2022

W dniach 12-16 września 2022 roku w Coimbrze (Portugalia) odbyła się konferencja pt.The 10th International Conference of the International Association of Geomorphologists. W trakcie konferencji pracownicy Zakładu i doktoranci wygłosili następujące referaty:

Geoffrey Houbrechts, Tomasz Kalicki, Paweł Przepióra, Bastiaan Notebaert, François Petit
Microslag as a stratigraphic tracer to quantify floodplain processes during the last centuries

Marcin Frączek, Tomasz Kalicki, Adam Wawrusiewicz
The environmental context of Subneolithis settlement of Nieman Culture in Podlasie region (NE Poland)

Tomasz Kalicki, Krzysztof Żurek
Lusatian circles on wetlands in NE Poland - results of geoarchaeological research

dodany 19.09.2022

Dolina Świśliny - wystawa tablic geoedukacyjnych w PIG

Referent objaśniający tablicę uczestnikom wystawy

W dniu 5 lipca 2022 roku w Państwowym Instytucie Geologicznym-Państowym Instytucie Badawczym w Kielcach otwarto wystawę składającą się z kopii tablic geoedukacyjnych promujących ścieżkę i przewodnik Dolina Świśliny. Wystawa będzie udostępniona w budynku PIG-PIB Oddziału Świętokrzyskiego im. Jana Czarnockiego przy ul. Zgody 21 w Kielcach.

Zapraszamy do zwiedzania!

dodany 06.07.2022

Ćwiczenia terenowe z licealistami - Nida 2022

Doktorant objaœniajšcy uczniom w terenie zagadnienia z zakresu geomorfologii przy odkrywce geologicznej

W dniach 3 czerwca 2022 w miejscowoœci Nida odbyły się zajęcia terenowe z zakresu geomorfologii i meteorologii z uczniami klasy 1C VI Liceum Ogólnokształcšcego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez pracowników Zakładu (Tomasz Kalicki, Paweł Przepióra) oraz doktoranta
(Piotr Biesaga). Uczniowie poznawali formy terenu, przygotowywali i analizowali odkrywkę oraz badali parametry pogody.

dodany 14.06.2022

V Forum Doktorantów UJK - 2022

Wystąpienie w sali konferencyjnej

W dniach 2-3 czerwca 2022 roku w Colegium Medicum UJK odbyło się V Forum Doktorantów w trakcie którego doktoranci z Zakładu wygłosili następujące referaty:

Piotr Biesaga
Evolution of the bottom of the Nida river valley in the Late Glacial and Helocene

Krzysztof Żurek
"Three circles in peat" - the lastest results onman-environment relations from the Bronze Age/early Iron Age at Kosciuki site (NE Poland)”

Ilona Tomczyk-Wydrych
Geochemistry of waters, bottom sediments and macrophytes of selected reservoirs in the Kielce Upland as an effect of natural and anthropogenic factors

Karolina Fularczyk
Changes of the hydrographic confluence in Sielpia from the beginning